EXKURZE – ODBORNÉ UČILIŠTĚ CHROUSTOVICE

Ve středu 14.11.2023 dostali žáci 9.ročníku příležitost navštívit Odborné učiliště v Chroustovicích. V rámci hesla: “ NETRAPTE SE TEORIÍ, STAŇTE SE ŘEMESLNÍKY „, kdy výuka je především zaměřena na odborný výcvik.

Žáci měli možnost seznámit se s obory:

Pod vedením mistrů odborného výcviku a studentů učiliště si mohli vyzkoušet praktické úkoly v dílnách a zhotovit malý výrobek, vonný pytlíček, zdobený perník, preclíky, jednohubky, aranžovanou šišku – trpaslíka.

Na závěr si pochutnali na dobrém obědě v jídelně učiliště. Zajímavým zpestřením byly i různé soutěže, například v poznávání koření a bylinek nebo skládání dřevěného puzzle. Nejzábavnější však byla soutěže-výměna kola osobního automobilu na čas, kde se naší Denise podařilo zvítězit nad chlapcem z jiné školy. Myslím, že naše žáky nabídka oborů oslovila a bude pro ně inspirací při výběru svého budoucího povolání.