Důležité info:

Vážení rodiče, oznamujeme Vám, že v pondělí 27.11. 2023 se naše škola připojí k celodenní stávce pedagogických pracovníků. Chceme upozornit na nekoncepční systém ze strany MŠMT. Upozorňujeme, že nám nejde o navyšování platů pedagogických pracovníků! Jde nám o zabránění snižování platů nepedagogických pracovníků (školníci, kuchařky,…). Dále o zabránění snižování financování škol, které nebudou moci dělit třídy na skupiny a budou muset navyšovat počty žáků ve třídách. To vše povede ke snížení kvality výuky. Jde nám o budoucnost českého školství a tím o co nejkvalitnější vzdělávání vašich dětí – našich žáků. Děkujeme za pochopení a podporu.

EXKURZE – ODBORNÉ UČILIŠTĚ CHROUSTOVICE

Ve středu 14.11.2023 dostali žáci 9.ročníku příležitost navštívit Odborné učiliště v Chroustovicích. V rámci hesla: “ NETRAPTE SE TEORIÍ, STAŇTE SE ŘEMESLNÍKY „, kdy výuka je především zaměřena na odborný výcvik.

Žáci měli možnost seznámit se s obory:

Pod vedením mistrů odborného výcviku a studentů učiliště si mohli vyzkoušet praktické úkoly v dílnách a zhotovit malý výrobek, vonný pytlíček, zdobený perník, preclíky, jednohubky, aranžovanou šišku – trpaslíka.

Na závěr si pochutnali na dobrém obědě v jídelně učiliště. Zajímavým zpestřením byly i různé soutěže, například v poznávání koření a bylinek nebo skládání dřevěného puzzle. Nejzábavnější však byla soutěže-výměna kola osobního automobilu na čas, kde se naší Denise podařilo zvítězit nad chlapcem z jiné školy. Myslím, že naše žáky nabídka oborů oslovila a bude pro ně inspirací při výběru svého budoucího povolání.

Fotogalerie

 • Adresa pro doručování dokumentů:
 • Základní škola Lanškroun, nám. A. Jiráska 140
 • nám. A. Jiráska 140
 • 563 01 Lanškroun
 • IČ: 708 46 944
 • Úřední hodiny podatelny: 8.00 – 14.30 hod.
 • Elektronická adresa podatelny: reditelka@zslanskroun.cz
 • ID: 33ntijm
 • Přehled datových formátů dokumentů, ve kterých přijímáme dokumenty v digitální podobě: PDF
 • SMS, MMS jako dokumenty nepřijímáme.
 • Pověřenec pro ochranu osobních údajů (DPO podle článku 37 nařízení GDPR) Tomáš Urban.