Jak jsme se těšili na Vánoce- I. RH, II. P, III. P

Začalo to vánoční výstavou v městském muzeu. Prohlédli jsme si obrazy Veroniky Balcarové a betlém. Po znovuotevření muzea jsme byli první návštěvníci!

Znovu jsme si vyzkoušeli, jak by nám slušela andělská křídla. Nikdo nám neuletěl.

S Mikulášem jsme se neviděli, prý rozdával tajně dárky chudým, nemocným, lidem v nouzi. Nechával za oknem něco dobrého pro děti.

 Našli jsme tyto stopy: berlu, Knihu hříchů (jsou v ní nepříjemné vzkazy), pytel na děti, čertí oháňku, andělské vlasy, křídla, několik peříček, košík s baculatými papírovými sáčky ozdobenými sněhovými vločkami. Jsme rádi, že na nás Mikuláš kvůli covidu nezapomněl. V sáčku nám nechal dobroty , oříšek, ovoce a taky cibuli s bramborou, asi od čertů.

Tiskli jsme vánoční papír, vyráběli různá překvapení pro rodiče a kamarády, napsali a nakreslili dopis Ježíškovi, hráli si s maňásky, zdobili a jedli perníčky. Lepili a tiskli jsme papírové tašky se sněhulákem, „drali peří“ a plnili jsme a zašívali barevné polštářky. Pouštěli a topili jsme lodičky se svíčkou, rozbalili jsme si malé dárky. Zazvonil zvonec …a odešli jsme s rodiči nebo jsme odjeli svozovým autem s panem Kučerou DOMŮ.

 

Fotogalerie

 • Adresa pro doručování dokumentů:
 • Základní škola Lanškroun, nám. A. Jiráska 140
 • nám. A. Jiráska 140
 • 563 01 Lanškroun
 • IČ: 708 46 944
 • Úřední hodiny podatelny: 8.00 – 14.30 hod.
 • Elektronická adresa podatelny: reditelka@zslanskroun.cz
 • ID: 33ntijm
 • Přehled datových formátů dokumentů, ve kterých přijímáme dokumenty v digitální podobě: PDF
 • SMS, MMS jako dokumenty nepřijímáme.
 • Pověřenec pro ochranu osobních údajů (DPO podle článku 37 nařízení GDPR) Tomáš Urban.