Když se spojí dětské nadšení se zralou zkušeností

Stalo se již milým zvykem, že děti a žáci naší ZŠ Lanškroun, nám. A. Jiráska 140, pravidelně nacvičují vystoupení pro lanškrounské seniory ve zdejším Domově. Tentokrát však paní učitelky z logopedické a přípravné třídy přistoupily
k netradičnímu pojetí. Co takhle spojit dětské nadšení se zralou zkušeností a propojit hudebně pohybové vystoupení přípravné třídy se společným výtvarným vyjádřením zážitků dětí, žáků
a seniorů ze školního vystoupení? A aby to nebylo úplně jednoduché, namíchat skupinky, které společně kreslí a malují
a musí najít společnou řeč? Sečteno, podtrženo, kreativní myšlenka paní učitelky Andrejky Költö se rychle ujala. Paní učitelka Jitka Palková pak neváhala složit na míru pohodovým, usměvavým babičkám a dědečkům autorskou písničku, kterou děti z přípravné třídy zazpívaly a žáci z logopedické třídy dramaticky ztvárnili a všichni napjatě očekávali den D.
No, myslím, že vše klaplo báječně. Krásný slunečný den, radostně zvědavé očekávání dětí, útulné prostředí společenské místnosti, milý personál a úžasní tvořiví dědečkové a babičky – řeknu Vám – to nemělo chybu! Všichni jsme si odnášeli příjemně hřejivé zážitky a dojmy. Dokonce i děti méně komunikativní se u babiček rozpovídaly. A dokonce i ti ze seniorů, kteří zpočátku trošku váhali, „přiložili ruku k dílu“. Ono totiž společné sdílení, laskavé slovo a dětské nadšení je nad zlato. To mi můžete věřit. Já tam byla! JN

A jak se společná dílna vydařila, posuďte, prosím, z přiložených fotografií.

Fotogalerie

 • Adresa pro doručování dokumentů:
 • Základní škola Lanškroun, nám. A. Jiráska 140
 • nám. A. Jiráska 140
 • 563 01 Lanškroun
 • IČ: 708 46 944
 • Úřední hodiny podatelny: 8.00 – 14.30 hod.
 • Elektronická adresa podatelny: reditelka@zslanskroun.cz
 • ID: 33ntijm
 • Přehled datových formátů dokumentů, ve kterých přijímáme dokumenty v digitální podobě: PDF
 • SMS, MMS jako dokumenty nepřijímáme.
 • Pověřenec pro ochranu osobních údajů (DPO podle článku 37 nařízení GDPR) Tomáš Urban.