Mezinárodní konference speciálních pedagogů v Polsku

Minulý týden ve dnech 8. 3. a 9 .3. 2024 proběhla Mezinárodní konference speciálních pedagogů v družební polské škole. Škola sídlí v malebném městečku Pilawa Górna. Letos slavíme 15 let přeshraniční spolupráce. V rámci projektu Česko – polský kruh se této konference zúčastnila paní ředitelka Mgr. Hana Minářová, MBA a Mgr. Jarmila Nováková, Mgr. Libuše Paščenková, a Vlasta Dudková – pedagožky Základní školy Lanškroun, nám. A. Jiráska 140.

Vzhledem k tomu, že paní ředitelka z naší školy ve spolupráci se zřizovatelem podává žádost do výzvy investičních projektů z EU na přístavbu detašovaného pracoviště budovy Olbrachtova, kde plánujeme 4 odborné učebny, vyšla nám družební škola velmi vstříc inspirativními ukázkami odborných učeben ve své škole, kde jsme zvlášť ocenili odborné učebny, zaměřené na senzorickou integraci dětí a žáků s handicapy.

Na přiložených fotografiích můžete posoudit sami: