Mezinárodní sportovní hry pro žáky speciálních škol 2024!!! 😊

Krásná akce s letitou tradicí se konala 25. 4. 2024 ve velké tělocvičně SOŠ a SOU Lanškroun. Letos se Mezinárodních sportovních her zúčastnilo celkem 9 speciálních škol, osm z Pardubického kraje, a také družstvo z polské družební školy Pilawa Górna. Paní ředitelka Mgr. Hana Minářová, MBA uvítala a představila všechna zúčastněná družstva a poděkovala sponzorům akce. Současně představila lektorku z UPOL Olomouc, spoluorganizátorku mezinárodních her, Mgr. Kláru Bodkovou, která společně se svými studenty z katedry aplikované pohybové výchovy již tradičně připravuje zajímavé disciplíny pro mezinárodní hry. Letos nám moderátora a DJ v jedné osobě prováděl jeden ze studentů, ostatní studentky zajišťovaly hladký průběh jednotlivých disciplín.

Mgr. Marta Olivová soutěžícím družstvům představila systém bodového hodnocení. Družstva po nástupu zahájila přípravnou fází – hudební rozcvičkou, kterou si pro ně připravili studenti z UPOL.

A Mezinárodní sportovní hry speciálních škol 2024 v Lanškrouně zahájeny!!!

Každé správné hry se neobejdou bez občerstvení a cen, a tím i poděkování sponzorům – garantem letošního roku MSH se stal pan radní Josef Kozel, zodpovědný za oblast školství v Pardubickém kraje a za Město Lanškroun děkujeme panu starostovi, Mgr. Radimu Vetchému. 😊

A každé správné hry se neobejdou také bez setkávání s vedením škol, které se na sportovním klání účastní a rovněž medializace, v tomto případě poskytla paní ředitelka rozhovor do místního tisku Lanškrounské listy.

Kdo se těšil na malování na obličej, ten se dočkal. Paní ředitelka i letos zajistila „kosmetický koutek“, v němž se účastníci her mohli nechat zkrášlit. Poděkování náleží paním učitelkám z oboru kosmetička z místní SOŠ a SOU a jejich šikovným studentkám. A jak to malým sportovcům slušelo, posuďte z fotografií níže. 😊

Ukončeno, všechna družstva se občerstvila a čekání na vyhlášení výsledků si zpestřila diskotékou, pořádanou studenty z UPOL. 😊

Vyhlašujeme výsledky, a to nejen pro družstva, ale také pro jednotlivce v kategoriích mladší žákyně, starší žákyně, mladší žáci, starší žáci a vozíčkáři.

Hluboké moudro zaznělo z úst paní ředitelky Mgr. Hany Minářové, MBA, když při vyhlašování výsledků řekla: „V těchto hrách není poražených, protože všichni jsou vítězové!“  A tudíž každý účastník obdržel medaili.😊

A co na závěr? Putovní pohár na rok vycestuje do zahraničí, protože jej získalo družstvo z Polska. Družstvo naší školy získalo 2 ocenění: v kategorii Vozíčkáři zvítězila Natálie Ježková a v kategorii mladších žáků zabodoval Mário Jožka krásným stříbrným místem!

Poděkování patří všem účastníkům za fair play, radost a pohodu, ve které MSH proběhly.

A těšíme se na příští rok!!!