Nejen zdraví sportují?

Logo ZŠPR

Nejen zdraví sportují?

Že to opravdu jde a v radostném duchu, se mohlo minulý čtvrtek přesvědčit cca 160 účastníků z řad žáků, pedagogů, hostů a organizátora. Naše Základní škola Lanškroun, vzdělávající děti a žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, uspořádala Mezinárodní sportovní hry pro žáky speciálních škol Pardubického kraje a družební školu z Polska. Účast byla veliká. V již tradiční akci se utkala družstva z Poličky, Ústí nad Orlicí, Vysokého Mýta, Králík, Skutče, Pilawy Górné, Žamberka, Pardubic a Lanškrouna. Pro všechny soutěžící byl připraven i doprovodný program – malování na obličej a ruce, které zájemcům poskytly žákyně kosmetičky z integrované školy SOŠ a SOU Lanškroun. Sportovně kompenzační pomůcky pro tuto akci nám zapůjčila katedra aplikovaných pohybových aktivit z UPOL v Olomouci společně se studentkami a talentovaným moderátorem. Soutěžilo se mezi družstvy i jednotlivci, nechyběla ani kategorie vozíčkáři. Soutěžilo se nejen v tradičním hodu oštěpem, kostkách, slalomu, biatlonu, florbalu, hodu na cíl, ale na účastníky čekala i netradiční lanovka, hod Kinballem, tvoření obrazců z lana, nebo bodový semafor. Hry byly pestré, úkoly zábavné a neotřelé, hráči všech družstev zapálení, zápolení v jednotlivých hrách v duchu fair play, celé dopoledne provázela radostná atmosféra. Co si přát více? Pohár si odvezli žáci ze Speciální mateřské školy a základní školy Polička, naše škola vybojovala krásné bronzové místo. Na všechny účastníky čekalo i malé občerstvení v podobě pitíčka a chutného koláče. Motto Mezinárodních sportovních her „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“ zcela naplnilo očekávání všech. Největší odměnou pro nás organizátory byly zářící oči v dětských obličejích.

Hry se mohly zrealizovat díky záštitě pana J. Kozla, radního pro oblast školství Pardubického kraje a finanční dotaci Města Lanškroun. Děkujeme nejen za finanční pomoc, ale vážíme si také osobní návštěvy pana radního J. Kozla a pana starosty, Mgr. Radima Vetchého. Děkujeme všem, kteří se jakkoli na organizaci a realizaci Mezinárodních sportovních her podíleli. I malá pomoc je ve výsledku velkou oporou. A co na závěr? Sportu zdar a příští rok na shledanou na dalších Mezinárodních sportovních hrách v Lanškrouně!

Mgr. Jarmila Nováková

zástupkyně ředitelky