Nezvaná návštěva v zahradě u školní budovy na ul. Dobrovského 63

V minulém týdnu byly na školní zahradě ve škole pro děti a žáky se zdravotním postižením u školní budovy na Dobrovském 63 zjištěny stopy vandalismu: vylomená kovová mříž z okna školní dílny, poničená krycí plachta na pískovišti, rozsypaný písek na klouzačce, potrhaná krytina (finský šindel na přírodovědném přístřešku), bylo manipulováno s dřevěnou lavičkou – vynesena z dřevěného školního altánu. Ohledáním místa byl zjištěn dále poničený drátěný plot vedle branky vedoucí na sídliště – dětské hřiště na Dvorských Lánech. Vzhledem k tomu, že se našly i otisky dlaní na skle okna budovy, podala ředitelka oznámení na obvodním oddělení Policie ČR v Lanškrouně. Vandalové se zřejmě posilnili alkoholem, protože na místě byly nalezeny také prázdné láhve. Prosíme o pomoc. Pokud si kdokoli z blízkého okolí a obyvatel na sídlišti Dvorské Lány všiml pohybu podezřelých osob, případně i v budoucnu, nechť tuto skutečnost ohlásí na Policii ČR v Lanškrouně. V reakci na nastalé události bude také nově umístěna v tomto místě kamera.

Fotogalerie

 • Adresa pro doručování dokumentů:
 • Základní škola Lanškroun, nám. A. Jiráska 140
 • nám. A. Jiráska 140
 • 563 01 Lanškroun
 • IČ: 708 46 944
 • Úřední hodiny podatelny: 8.00 – 14.30 hod.
 • Elektronická adresa podatelny: reditelka@zslanskroun.cz
 • ID: 33ntijm
 • Přehled datových formátů dokumentů, ve kterých přijímáme dokumenty v digitální podobě: PDF
 • SMS, MMS jako dokumenty nepřijímáme.
 • Pověřenec pro ochranu osobních údajů (DPO podle článku 37 nařízení GDPR) Tomáš Urban.