Pobyt v Polsku

Logo ZŠPR

Žáci ze Základní školy Lanškroun, nám. A. Jiráska 140 se zúčastnili v rámci česko-polské spolupráce, kterou před 10 lety navázala bývalá Základní škola speciální v Lanškrouně, výchovně vzdělávacího pobytu v Domu Wczasóv Dzieciecych Jagusia ve městě Kudowa – Zdrój. Pobytu, který se uskutečnil od 11. 3. 2019 – 13. 3. 2019, se zúčastnilo 6 žáků a dvě pedagožky.  Pro žáky, jak z naší školy, tak z polské školy, byly připravené programy z ozdravné, ekologické a regionální oblasti. Žáci měli terapii v bazénu v sanatoriu. V lázních ochutnali 4 minerální prameny. Dále navštívili muzeum hraček a ekocentrum.

Během celého pobytu nás doprovázelo srdečné a ochotné jednání ze strany pedagogů přátelské školy a personálu sanatoria, v kterém byli žáci ubytováni. Naše děti během pobytu navázaly nové kontakty s dětmi z Polska.

Tento pobyt jsme Polsku jsme mohli realizovat díky finanční podpoře Města Lanškroun a Pardubickému kraji.

Mgr. H. Minářová – ředitelka školy

 

Fotogalerie

 • Adresa pro doručování dokumentů:
 • Základní škola Lanškroun, nám. A. Jiráska 140
 • nám. A. Jiráska 140
 • 563 01 Lanškroun
 • IČ: 708 46 944
 • Úřední hodiny podatelny: 8.00 – 14.30 hod.
 • Elektronická adresa podatelny: reditelka@zslanskroun.cz
 • ID: 33ntijm
 • Přehled datových formátů dokumentů, ve kterých přijímáme dokumenty v digitální podobě: PDF
 • SMS, MMS jako dokumenty nepřijímáme.
 • Pověřenec pro ochranu osobních údajů (DPO podle článku 37 nařízení GDPR) Tomáš Urban.