Povánoční překvapení pro žáky

V novém roce u nás ve škole pokračovalo pro žáky povánoční překvapení. Navštívila nás slečna Widye z Indonésie.

Měla připravenou prezentaci, během které se žáci dozvěděli o krásách indonésských ostrovů, jídle, tanci a dalších tradicích tamního obyvatelstva. Zavedli jsme řeč i na nebezpečí činných sopek a tsunami.

Po celou dobu hovořila plynně velmi srozumitelnou angličtinou, takže si i někteří žáci zopakovali anglická slovíčka. Vzhledem k tomu, že sama chce být paní učitelkou, tak se snažila naučit žáky počítat v indonéšštině a mluvila na žáky i úředním jazykem Indonésie -Bahasou.

Pro naše žáky byla celá beseda velmi naučná, udělali si představu o jiném světadílu a kromě toho se zdokonalili v cizím jazyce, navíc měli možnost slyšet také v naší zemi méně známou rodilou indonéšštinu.

Mgr. Hana Minářová – ředitelka školy