Sportovní den s paralympijskou vítězkou Veronikou Foltovou

Sportovní dopoledne plné nevšedních zážitků prožili žáci prvního i druhého stupně naší školy v pátek 26. dubna. Sportovní den Paralympijské výzvy naše škola vyhrála díky aktivnímu plnění netradičních disciplín Olympijského diplomu. Akce proběhla za účasti dvojnásobné paralympijské vítězky z Athén v roce 2004 Veroniky Foltové, kterou doplnili odborní trenéři z řad Atletika bez bariér Pardubice. Děti z obou stupňů naší školy si mohly vyzkoušet, jaké to je házet oštěpem ze sedu a hod diskem pod dozorem výše zmíněné paralympijské medailistky. V rámci závodní části Sportovního dne žáci plnili disciplíny zaměřené na hbitost (disciplína T-běh) a výbušnost (disciplíny skok z místa a trojskok). Podle trenérů Českého paralympijského týmu se některé běžecké časy našich žáků více než vyrovnaly těm nejlepším doposud zaznamenaným výkonům v rámci celého dosavadního trvání Paralympijské výzvy.

Text: Mgr. Andrea Bidmonová

Foto: Martin Pištěk