Sportovní den s paralympijskou vítězkou Veronikou Foltovou

Sportovní dopoledne plné nevšedních zážitků prožili žáci prvního i druhého stupně naší školy v pátek 26. dubna. Sportovní den Paralympijské výzvy naše škola vyhrála díky aktivnímu plnění netradičních disciplín Olympijského diplomu. Akce proběhla za účasti dvojnásobné paralympijské vítězky z Athén v roce 2004 Veroniky Foltové, kterou doplnili odborní trenéři z řad Atletika bez bariér Pardubice. Děti z obou stupňů naší školy si mohly vyzkoušet, jaké to je házet oštěpem ze sedu a hod diskem pod dozorem výše zmíněné paralympijské medailistky. V rámci závodní části Sportovního dne žáci plnili disciplíny zaměřené na hbitost (disciplína T-běh) a výbušnost (disciplíny skok z místa a trojskok). Podle trenérů Českého paralympijského týmu se některé běžecké časy našich žáků více než vyrovnaly těm nejlepším doposud zaznamenaným výkonům v rámci celého dosavadního trvání Paralympijské výzvy.

Text: Mgr. Andrea Bidmonová

Foto: Martin Pištěk

Fotogalerie

 • Adresa pro doručování dokumentů:
 • Základní škola Lanškroun, nám. A. Jiráska 140
 • nám. A. Jiráska 140
 • 563 01 Lanškroun
 • IČ: 708 46 944
 • Úřední hodiny podatelny: 8.00 – 14.30 hod.
 • Elektronická adresa podatelny: reditelka@zslanskroun.cz
 • ID: 33ntijm
 • Přehled datových formátů dokumentů, ve kterých přijímáme dokumenty v digitální podobě: PDF
 • SMS, MMS jako dokumenty nepřijímáme.
 • Pověřenec pro ochranu osobních údajů (DPO podle článku 37 nařízení GDPR) Tomáš Urban.