Sportovní hry speciálních škol

Logo ZŠPR

Opět po roce proběhly ve středu 6. listopadu v tělocvičně SOŠ a SOU Lanškroun na Sokolské ulici 288 Sportovní hry speciálních škol, pořádané naší školou ZŠ Lanškroun, nám. A. Jiráska 140 ve spolupráci se studenty a pedagogy Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci, Katedra aplikovaných pohybových aktivit. Akce proběhla již tradičně s mezinárodní účastí spřátelené školy z města Pilawa Górna v Polsku. Celkem se do her zapojilo 6 speciálních škol, které vytvořily 9 družstev a ta se vzájemně utkala na deseti stanovištích v netradičních disciplínách. Vyhodnoceno bylo 5 kategorií: mladší a starší žáci, mladší a starší žákyně a speciální kategorie vozíčkáři. O celkem 80 soutěžících dětí a žáků se staralo 40 pedagogů pořádající školy, 2 pedagogové z UP Palackého Olomouc a 25 studentů  z SOŠ Lanškroun a UP Palackého Olomouc. O super atmosféru se zasloužil pedagog z Katedry aplikovaných pohybových aktivit, který v roli moderátora celý průběh her navíc zpříjemnil hudbou z pohádky Princové jsou na draka a písněmi Michala Davida. Putovní pohár si odvezlo družstvo Králíčci ze Speciální školy Králíky. V kategorii Vozíčkáři byla úspěšná škola Svitavy, za mladší žáky zvítězila Speciální škola Žamberk, za mladší žákyně převzala odměnu Speciální škola Moravská Třebová, ve starších žácích byl nejúspěšnější Speciální škola Králíky a ve starších žákyních zvítězila Speciální škola Pilawa Górna v Polsku. Všechny děti a žáci si odnesli z Her krásné zážitky a malůvky na obličeji, či rukou od studentek SOŠ, obor kosmetika, každý účastník obdržel medaili z březového dřeva. Velké díky všem, kteří se na pořádání a realizaci Sportovních her podíleli, zvláště pak zřizovateli – Pardubickému kraji a městu Lanškroun za finanční dotaci, dále pak Janě Jányšové z Flora centrum a pekařství Sázava za finanční příspěvek.

Děkujeme za finanční podporu Městu Lanškroun a Pardubickému kraji.

Těšíme se na příští rok!

Mgr. Jarmila Nováková

Fotogalerie

 • Adresa pro doručování dokumentů:
 • Základní škola Lanškroun, nám. A. Jiráska 140
 • nám. A. Jiráska 140
 • 563 01 Lanškroun
 • IČ: 708 46 944
 • Úřední hodiny podatelny: 8.00 – 14.30 hod.
 • Elektronická adresa podatelny: reditelka@zslanskroun.cz
 • ID: 33ntijm
 • Přehled datových formátů dokumentů, ve kterých přijímáme dokumenty v digitální podobě: PDF
 • SMS, MMS jako dokumenty nepřijímáme.
 • Pověřenec pro ochranu osobních údajů (DPO podle článku 37 nařízení GDPR) Tomáš Urban.