„Ukliďme svět“- projektový den ve škole

Dne 19. 4. 2021 jsme se žáky Olbrachtova 206 zapojili do akce „Ukliďme svět“- projektovým dnem ve škole.
Den jsme zahájili povídáním o akci Ukliďme svět, připomenuli jsme si jak správně třídit a barvy kontejnerů. Proběhlo školení o bezpečnosti při sběru odpadu a rozdání rukavic. Do terénu jsme vyrazili po třídách – celkem 22 žáků, 13 učitelů a asistentů. Odpad jsme sbírali v přilehlém okolí naší školy i na dětském hřišti. Byli jsme překvapeni množstvím sebraného odpadu. Sebrali jsme dohromady cca 6 kg odpadu. Téměř veškerý sebraný odpad byl určený k recyklaci – plasty. S odpadem jsme naložili tak jak se patří!
Žáci po návratu vymýšleli básničku a kreslili obrázky s EVVO tématikou, které zašleme do soutěže.
Jana Kupsová, koordinátor EVVO