Důležité info:

Apel na zákonné zástupce dětí a žáků školy: Žádám zákonné zástupce dětí a žáků školy, aby si v případě, že jejich dítě vykazuje jakýkoli z příznaků nachlazení (rýma/ kašel/ teplota/bolest hlavy), ponechali své dítě doma do odeznění příznaků. Dále vzhledem k aktuální pandemické situaci v případě, že se rozhodnete jít se svým dítětem na PCR/Ag test, Vás žádám, abyste si do výsledku PCR/Ag testu své dítě ponechali doma, protože v opačném případě (při poslání otestovaného dítěte do školy, aniž znáte výsledek testu), se Vaše dítě stává vysoce rizikovým pro ostatní osoby ve škole. Děkuji Vám za pochopení, ředitelka školy, Mgr. Hana Minářová, MBA

Žáci 9. a 8. ročníku navštívili Odborné učiliště v Chroustovicích

Ve středu 10.11.2021 dostali žáci 9. a 8. ročníku příležitost navštívit Odborné učiliště v Chroustovicích. V  rámci hesla : “ NETRAPTE  SE TEORIÍ , STAŇTE SE ŘEMESLNÍKY „, kdy výuka je především zaměřena na odborný výcvik.
Žáci měli  možnost seznámit se s obory :
SLUŽBY – prodavač, módní dekoratérka,  pečovatel.
ZAHRADA – chovatel zvířat, aranžér květin, zahradník.
STAVBA – truhlář, tesař, dřevař, zedník.
GASTRO – kuchař, pekař, cukrář, řezník.
KOVO – zámečník, autoopravář , opravář.
Pod vedením mistrů odborného výcviku a studentů učiliště si mohli vyzkoušet praktické úkoly v dílnách, zhotovit malý výrobek z prací učiliště, třeba vonný pytlíček, zdobený perník, preclík, jednohubky, aranžovanou kytičku a odnesli si malý dárek, obloženou housku, sladkosti a vařečku.
Zajímavým zpestřením byly i různé soutěže například v poznávání koření a bylinek nebo skládání dřevěného puzzle.
Nejzábavnější však byla soutěž výměny kola osobního automobilu na čas.
Myslím, že naše žáky nabídka oborů oslovila a bude pro ně inspirací při výběru svého budoucího povolání.
Fotogalerie:
SLUŽBY – prodavač, módní dekoratérka,  pečovatel

 

ZAHRADA – chovatel zvířat, aranžér květin, zahradník

 

STAVBA – truhlář, tesař, dřevař, zedník

 

GASTRO – kuchař, pekař, cukrář, řezník
KOVO – zámečník, autoopravář , opravář

 

Fotogalerie

 • Adresa pro doručování dokumentů:
 • Základní škola Lanškroun, nám. A. Jiráska 140
 • nám. A. Jiráska 140
 • 563 01 Lanškroun
 • IČ: 708 46 944
 • Úřední hodiny podatelny: 8.00 – 14.30 hod.
 • Elektronická adresa podatelny: reditelka@zslanskroun.cz
 • ID: 33ntijm
 • Přehled datových formátů dokumentů, ve kterých přijímáme dokumenty v digitální podobě: PDF
 • SMS, MMS jako dokumenty nepřijímáme.
 • Pověřenec pro ochranu osobních údajů (DPO podle článku 37 nařízení GDPR) Tomáš Urban.