Žáci 9. a 8. ročníku navštívili Odborné učiliště v Chroustovicích

Ve středu 10.11.2021 dostali žáci 9. a 8. ročníku příležitost navštívit Odborné učiliště v Chroustovicích. V  rámci hesla : “ NETRAPTE  SE TEORIÍ , STAŇTE SE ŘEMESLNÍKY „, kdy výuka je především zaměřena na odborný výcvik.
Žáci měli  možnost seznámit se s obory :
SLUŽBY – prodavač, módní dekoratérka,  pečovatel.
ZAHRADA – chovatel zvířat, aranžér květin, zahradník.
STAVBA – truhlář, tesař, dřevař, zedník.
GASTRO – kuchař, pekař, cukrář, řezník.
KOVO – zámečník, autoopravář , opravář.
Pod vedením mistrů odborného výcviku a studentů učiliště si mohli vyzkoušet praktické úkoly v dílnách, zhotovit malý výrobek z prací učiliště, třeba vonný pytlíček, zdobený perník, preclík, jednohubky, aranžovanou kytičku a odnesli si malý dárek, obloženou housku, sladkosti a vařečku.
Zajímavým zpestřením byly i různé soutěže například v poznávání koření a bylinek nebo skládání dřevěného puzzle.
Nejzábavnější však byla soutěž výměny kola osobního automobilu na čas.
Myslím, že naše žáky nabídka oborů oslovila a bude pro ně inspirací při výběru svého budoucího povolání.
Fotogalerie:
SLUŽBY – prodavač, módní dekoratérka,  pečovatel

ZAHRADA – chovatel zvířat, aranžér květin, zahradník

STAVBA – truhlář, tesař, dřevař, zedník

GASTRO – kuchař, pekař, cukrář, řezník
KOVO – zámečník, autoopravář , opravář